TOZO Gallery

Inteligentné zavlažovanie s Loxone

Inteligentné zavlažovanie s Loxone
(c) Loxone

Automatický zavlažovací systém na záhradách sa stáva štandardom aj u nás. Ako je známe, zavlažovanie by malo prebiehať skoro ráno a/alebo neskoro večer aby sa predišlo polievaniu za priameho slnka. Mnohé zavlažovacie systémy ponúkajú možnosť automatického nastavenia pomocou časovaču. S inteligentnou automatizáciou od Loxone je to však omnoho dôslednejšie. Inteligentné zavlažovanie s Loxone možno automatizovať úplne individuálne a aj v závislosti od času a počasia. Bezplatná aplikácia zabezpečí, že máte všetko pod kontrolou a môžete napríklad spustiť dodatočné zavlažovanie alebo zmeniť jeho trvanie – a to aj na diaľku.

Loxone automatizovaná závlaha  je riešením nielen pre záhrady rodinných domov, ale aj poľnohospodárske pozemky alebo športoviská ako sú futbalové trávniky alebo golfové ihriská, či veľkých zelené plochy obcí a miest.

Inteligentné zavlažovanie s Loxone
Funkcie inteligentnej závlahy Loxone
Automatické zavlažovanie

S Loxone môžete automatizovať každý typ zavlažovania. Tryskovú vhodnú na trávniky a veľké plochy aj kvapkovú určenú pre okrasné rastliny a plodiny. Vďaka individuálnej konfigurácií vám zavlažovanie nastavíme presne podľa požiadaviek!

Relatívna/absolútna vlhkosť

Pri vnútornom zavlažovaní (napr. skleník) musíte sledovať aj relatívnu a absolútnu vlhkosť. Pri prekročení kritickej hodnoty týchto veličín sa môže automaticky aktivovať napr. ventilácia aby vaše rastliny mali ideálne podmienky.

Monitorovanie úrovne vody​

Ak na zavlažovanie využívate vlastný zdroj vody (studňa/zozbieraná dažďová voda) dôležité je sledovanie hladiny, aby ste predišli prehriatiu čerpadla. Hladinu vody Loxone monitoruje
pomocou ultrazvukového senzora. Je tiež možné nastaviť prepnutie zdroja závlahy a teda ak sa minú zdroje prepne sa na obecnú vodu.

Predpoveď počasia

Meteostanica od Loxone komunikuje so závlažovacími jednotkami a tak zabezpečuje optimálne polievanie vzľadom k prepdovedi počasia. V praxi to znamená, že ak sú predpovedané silné zrážky v daný deň sa ranná ani večerná závlaha nespustí .

Monitorovanie pôdnej vlhkosti

Vďaka presnému zaznamenávaniu vlhkosti Loxone spustí závlahu podľa jej dopytu. Ak má teda pôda dostatok vlahy (napr. zo zrážok) závlaha sa nespustí. Táto funkcia šetrí nielen náklady, ale tiež zabezpečuje optimálne podmienky pre trávnik či iné rastliny.

Loxone app - všetko pod dohľadom

To či je so zavlažovaním všetko v poriadku viete skontrolovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek prostredníctvom Loxone App. Pod kontrolou tak máte všetky potrebné informácie.

 

Vzdialený prístup

Zmente alebo predĺžte čas zavlažovanie bez problému aj nadiaľku. Ste na dovolenke a doma sa náhle oteplilo, jednoducho cez Loxone app zapnete dodatočné zavlažovanie.

A ešte omnoho viac

Loxone prináša ešte omnoho viac pre maximálnu estetiku a automatizáciu vašej záhrady. Osvetlenie, tienenie či ovládanie bazéna. To všetko jednoducho a prehľadne  vďaka jednému systému. 

Chcete sa dozvedieť viac? Napíšte nám alebo si dohodnite osobnú konzultáciu, u nás, v TOZO Gallery.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *