Smart domácnosť

LOXONE

Inteligentná elektroinštalácia Loxone je komplexný systém, ktorého srdcom je MINISERVER. Ten zasiela zvolené povely na zariadenia. Ušetrí Vám veľké množstvo času a aj energie. Systém Loxone vieme integrovať do domácností, rezidenčných projektov, administratívnych priestorov, hotelov, prakticky kdekoľvek. Navyše sa nemusí jednať o novostavbu. Ku každému projektu pristupujeme individuálne a prispôsobujeme ho danému objektu a požiadavkám klienta.
Inteligentná elektroištalácia od Loxone Vám zabezpečí jednoduché ovládanie svetiel, kúrenia, tienenia, audia, zabezpečovacieho systému či úsporu energie.

inteligentná elektroinštalácia loxone
Osvetlenie

Osvetlenie tvorí kľúčový prvok každého domova. Dnes už to nie je len vypnúť a zapnúť. Kto chce byť počas pozerania oblubéného filmu oslepovaný silným stropným svetlom?! Vďaka Loxone si môžete nastaviť svetelné nálady v rôznych miestnostiach napr. k pozeraniu TV alebo vareniu. Užitočná je tiež funkcia centrálneho zhasnutia všetkých svetidiel v dome naraz a teda pri odchode si budete istý, že ste nikde nenechali zapnuté svetlo.

Osvetlenie môžete ovládať pomocou vypínačov, aplikáciou v smartfóne či tablete, automaticky pomocou pohybového senzoru, časovaču alebo podľa intenzity denného svetla v miestnosti.

Naši light dizajnéry s Vami navrhnú koncept osvetlenia a poradia s výberom ako po technickej, tak aj po dizajnovej stránke. Pracujeme s mnohými renomovanými značkami, ktorých výber nájdete na e-shope TheLamp.

inteligentná elektroinštalácia loxone
Audio a Video

Užite si hudbu, rádio, podcast alebo audioknihu kdekoľvek v dome sa nachádzate. Multiroom audio systém umožňuje súčasne prehrávať obraz a zvuk z viacerých zdrojov. V kúpeľni môžete počúvať hudbu zatiaľ čo v spálni je zapnutá televízia, všetko pritom ovládate z jedného miesta. Pri upratovaní sa bude hudba pohybovať s vami z miestnosti do miestnosti. Nie je potrebné aby ste nahrávali hudbu na server, vďaka prepojeniu s externými aplikáciami (spotify, airplay, google play music) máte nekonečný hudobný výber vždy po ruke. Ovládanie hlasom zas zabezpečí pohodlný výber skladby jednoduchým vyslovením názvu piesne alebo interpréta. Systém môžete využiť aj ako smart hudobný budík, zvonček alebo alarm v prípade poplachu.

inteligentná elektroinštalácia loxone
Tienenie

Smart tienenie zabezpečuje, že Vás ráno zobudia slnečné lúče a so zotmením Vám bude dopriate súkromie. V zimných mesiacoch môže byť energia zo slnečného svetla použitá na vykurovanie domu, v lete sa naopak žalúzie automaticky zatiahnu aby sa zabránilo prehriatiu interiéru. V prípade silného vetra alebo búrky sa žalúzie automaticky vytiahnu do polohy, ktorá zabráni ich poškodeniu.

Tienenie môžete ovládať individuálne, po predvolených celkoch (napr. prízemie) alebo centrálne.

Kúrenie a Chladenie

 

Užite si perfektnú teplotu v každej miestnosti bez zbytočných nákladov. Loxone bude riadiť vaše kúrenie a chladenie v dokonalej interakcii s tieniacou technikou.

Loxone autopilot zabezpečí, že teplota v miestnosti bude vždy presne taká , ako ju nastavíte. Počas Vašej neprítomnosti (práca, dovolenka) kúrenie vypne, ale pri Vašom návrate už bude dom vyhriaty/vychladený na požadovanú teplotu a bez zbytočného plytvania energie.

inteligentná elektroinštalácia loxone
Zabezpečenie

Zabezpečovací systém Loxone spája všetky funkcie Vášho domu ako sú senzory pohybu, kamerový systém, tienenie, osvetlenie, audio či okenné kontakty. Oznámenie o narušení bezpečnosti je môžné nastaviť viacerými spôsobmi:

  • Tichý alarm: e-mail, SMS, notifikácia cez aplikáciu.
  • Zvukový alarm: Pokial je dom pripojený na audio server spustí sa alarm v plnej hlasitosti vo všetkých miestnostiach.
  • Vizuálny alarm: Vonkajšie žalúzie sa automaticky odostrú a svetlá v dome blikajú. 
  • Individuálne

Systém tiež upozorní pri nebezpečenstve požiaru, úniku vody alebo oxidu uhoľnatého či pri zabudnutí zatvorenia garážovej brány. Počas dovolenky vie Váš smarthome napodobniť správanie bežného dňa. Cez aplikáciu si viete skontrolovať čo sa v dome deje. Alarm taktiež viete ovládať aj na diaľku. 

Ako to vyzerá v praxi?

 →

Akékoľvek ďalšie otázky Vám radi zodpovieme telefonicky alebo pri osobnej konzultácii u nás v showroome, kde si môžete Loxone vychytávky osobne vyskúšať.