TOZO Gallery

Energetický managment bývania s Loxone

Čo je energetický managment?

Energetický managment bývania s Loxone je kombináciou celého radu opatrení, zavedených s cieľom zabezpečiť minimálnu spotrebu energie a zároveň zachovať výkon. Je potrebné zvýšiť energetickú účinnosť, aby sa trvalo udržateľne znížila súkromná a komerčná spotreba energie.
Prečo je managment energie dôležitý?
Efektívny a úplný systém energetického managmentu môže významne prispieť k ochrane životného prostredia a klímy tým, že odhalí a využije potenciál úspory energie. Nie je to však len životné prostredie, ktoré je chránené. Náklady na energiu možno výrazne znížiť aj prostredníctvom vyššej úrovne energetickej účinnosti.

Využite energetický managment a Váš Loxone smart home na plné obrátky.

Výsledkom je zníženie emisií a účtov za energie. Vykurujte dom pomocou solárnej energie, automaticky vypínajte energeticky náročné spotrebiče, v dobe keď sa nepoužívajú alebo ukladajte solárnu energiu na neskoršie použitie a ešte oveľa viac…S Loxone bude kúrenie, chladenie, tienenie, vetranie a dokonca aj osvetlenie spolupracovať v harmónii a maximalizovať tak vaše úspory energie.

Zhromažďovanie energie
zhromažďovanie enrgie s loxone
(c) Loxone

Váš systém Loxone bude inteligentne pracovať tak, aby vám pomohol ušetriť peniaze na účte. Kúrenie, chladenie a tienenie pracujú spoločne, aby zabezpečili maximálnu energetickú účinnosť. Ak je príliš chladno, žalúzie sa automaticky vytiahnu a vykúria miestnosť pomocou slnečného žiarenia. Ak je táto metóda nedostačujúca a nedosiahne požadovaný výsledok, aktivuje sa ohrev. Naopak keď je príliš teplo, žalúzie sa automaticky spustia v snahe zamedziť prehrievaniu miestnosti slnkom.

Vytváranie energie
vytváranie energie s loxone
(c) Loxone

Ak patríte k nadšencom solárnych panelov vďaka systému Loxone si ich môžete jednoducho integrovať do svojho systému a mať pohodlný prehľad o získanej energii. Potom môžete použiť energiu, ktorú ste nazbierali napr. na nabitie elektromobilu. Aktuálna spotreba a výroba elektriny bude zaznamenávaná aj prostredníctvom inteligentného elektromeru,  ktorého stav si môžete kedykoľvek pozrieť priamo z Loxone App.

Využívanie získanej energie
Využívanie enrgie s loxone
(c) Loxone

Ak máte elektrické auto, môžete spustiť jeho nabíjanie z akéhokoľvek miesta, na ktorom sa práve nachádzate. Ešte lepšie je využiť na nabitie energiu zachytenú vašimi solárnymi panelmi. Definujte si čas nabíjania, spustite a pozastavte proces nabíjania kedykoľvek cez Loxone App alebo si nastavte presné časy nabíjania a majte svoje auto vždy pripravené. Loxone bude venovať pozornosť aj celkovému aktuálnemu energetickému výkonu, aby vás ochránil pred možným preťažením.

Top vymoženosti Loxone Energetického Managmentu

Standby Killer
Mnohé zariadenia využívajú tzv. standby režim v čase keď sa nepoužívajú. To znamená, že aj napriek tomu, že sú “vypnuté” spotrebúvajú určité množstvo energie. Vďaka Loxone je možné im automaticky vypnúť prívod elekriny v čase ich nepoužívania. Pri veľkom množstve týchto zariadení určite uvidíte rozdiel.

Odchodové tlačidlo domu/izby
Dvojité/trojité ťuknutie na vypínač v ktorejkoľvek miestnosti alebo pri vchodových dverách vypne svetlá, hudbu a všetky používané zariadenia či už v danej miestnosti alebo v celom dome. Môžete si byť tak istý, že nič nezostalo zbytočne zapnuté.

Štatistiky energie

Vaše údaje o produkcii a spotrebe energie si môžete kedykoľvek pozrieť priamo v Loxone App. To vám umožní analyzovať a odhaliť koľko ste ušetrili.

Kúrenie a Chladenie
Inteligentným riadením vašich vykurovacích a chladiacich systémov dokážete s Loxone ušetriť značné množstvo energie a v končnom dôsledku aj financií. Váš systém sa bude vždy snažiť dosiahnuť požadovanú teplotu nákladovo najefektívnejším spôsobom.

Správa vyťaženia

Loxone sleduje celkovú spotrebu energie a dokáže vyvážiť jej spotrebu počas najsilenjších časov. Môžete napríklad vypnúť konkrétne spotrebiče, aby ste uvoľnili energiu na nabíjanie auta.

Upozornenia 
Vďaka Loxone app dostanete okamžité upozornenia, ak sa plytvá energiou alebo keď spotreba energie dosiahne stanovený prah. 

Chcete sa dozvedieť viac? Napíšte nám alebo si dohodnite osobnú konzultáciu, u nás, v TOZO Gallery.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *