TOZO Gallery

Loxone Smart Home pre rodiny s deťmi

Sú vaše deti malí zvedavci? Alebo majú problém v noci zaspať? V našom blogu sa dočítate ako Vám a Vaším deťom môžu aplikácie Loxone Smart Home uľahčiť život.

child-pressing-loxone
(c) Loxone
loxone tuch kid
(c) Loxone

Inteligentný a tichý zvonček

Konečne deti spia. Potom však niekto zazvoní a kolotoč sa opakuje… S inteligentným zvončekom od Loxone je to minulosťou!

Odteraz už nikdy nebudete musieť žiadať priateľov či roidnu aby Vám napísali spravu a nezvonili, keď budú pri predných dverách. Vďaka tichému zvončeku od Loxone nebude Vaše dieťa rušené.

intercom loxone
(c) Loxone
Ako to funguje?

Inteligentný dom zohľadňuje „čas spánku“ vášho dieťaťa podľa nastavenia. Počas spánku môžete ľahko nahradiť hlasný zvuk zvončeka jemným svetelným impulzom v dennej časti domu a Vaše dieťa tak môže ďalej nerušene spať, pričom vy budete informovaní o návšteve pri dverách.

A to nie je všetko! Vďaka inteligentnému zvončeku s kamerou nielen vidíte, kto zvoní, ale môžete aj komunikovať s návštevou cez smartfón, nech ste kdekoľvek. Nechce sa vám odpovedať? Potom si viete pozrieť, kto bol pri dverách prostredníctvom histórie návštevníkov.

loxone baby
(c) Loxone

Automatické osvetlenie​

Ak Vaše dieťa vystrašene vstane uprostred noci Váš domov ho bude sprevádzať jemným, tlmeným svetlom. Zároveň sa tým minimalizuje rušenie kohokoľvek v rodine, ktorý ešte tvrdo spí. To všetko vďaka načasovaniu stmievania. 

Každý rodič pozná behanie po izbách a zhasínanie svetiel po deťoch. Skvelým využitím je preto senzor pohybu, ktorý zaznamená ak dlhšiu dobu nie je v miestnosti pohyb a svetlo zhasne – ušetríte tým energie, financie aj svoje nervy. Navyše ak zvolíte Touch Pure Flex, deti si jednoducho prepnú svetlo podľa toho čo práve idú robiť. Pri učení, pri hraní alebo zaspávaní tak bude najlepšie osvetelnie, ktoré nenaruší cyrkadiálny rytmus.

loxone touch pure flex kids
(c) TOZO
_Nightlight-Motionsensor-
(c) Loxone
TIP (školáci): TLAČIDLO PANIKY

Od určitého veku nie je problém nechať deti samé doma – no pre lepší pocit bezpečia je možné vypínač nakonfigurovať tak, aby obsahoval aj tlačidlo paniky. V prípade potenciálnych problémov môžu blikajúce svetlá, zvuk alarmu prehrávaný na všetkých multiroom audio reproduktoroch a vytiahnutie žalúzií pomôcť zbaviť sa potenciálnych narušiteľov a upútať pozornosť susedov. Navyše je tu aj možnosť, že vám alebo ktorejkoľvek zvolenej osobe z rodiny príde notifikácia aby vás upozornila na to, čo sa doma deje.

 

TIP (predškoláci): Detská Poistka

Obzvlašť malé deti sa radi hrajú so zaujímavo vyzerajúcimi predmetmi a to najmä keď vedia, že by nemali. Jedným z príkladov je dotykový vypínač. Ak chcete zabrániť nepretržitému zapínaniu a vypínaniu hudby alebo svetiel, môžete dočasne deaktivovať konkrétne spínače – buď v celom dome, alebo v určitých miestnostiach. Tlačidlo paniky samozrejme zostáva aktívne vo všetkých situáciach.

Multiroom audio systém ako uspávanka či budík

Každý rodič pozná boj, keď sa dieťaťu nedarí zaspať. Skúšate spievanie, rozprávky na dobrú noc, ale hneď ako sa vzdialite dieťa sa opäť prebudí. Tu vám môže pomôcť Vaša inteligentná domácnosť – vďaka multiroom audio systému môžete aktivovať zoznam skladieb s obľúbenými audio knihami alebo uspávankami vašich detí. Budete mať plnú kontrolu nad prehrávaním zvuku prostredníctvom telefónu bez ohľadu na to, v ktorej miestnosti sa nachádzate, alebo sa zvuk môže po nastavenom čase automaticky vypnúť. 

“Vstávať, je čas ísť do školy!”  Prebúdzanie môže byť príjemnejšie a jednoduchšie s Loxone Smart Home. Váš domov deti môže jemne začať jemne prebúdzať v určitom čase prehrávaním ich obľúbenej hudby alebo postupným zdvíhaním žaluzií – skvelý spôsob, ako začať deň. Pridaním Touch Nightlight Air dokonca získate bezdrôtové ovládanie pri posteli, vodiace nočné svietidlo či príjemný svetelný bod pre Vaše deti.Nastavenie je jednotlivých tlačidiel je len na Vás a Vašom Loxone partnerovi.  

Inteligentné zásuvky​

 

Bezpečnosť je na prvom mieste, najmä pokiaľ ide o deti, ktoré milujú objavovanie. Našťastie Loxone ponúka inteligentné riešenie, ako sa vyhnúť potenciálne nebezpečným situáciám: inteligentné zásuvky .

S inteligentnými zásuvkami Loxone môžete jednoducho vypnúť všetky zásuvky, ktoré sú prístupné detským ručičkám. Takto ochránite svoje deti pred rizikom úrazu elektrickým prúdom, no zásuvky, ktoré sú nad pultom alebo za televíznou skrinkou a sú teda pre deti nedostupné, budú fungovať aj naďalej.

loxone smart socket
(c) Loxone

Nastavenie ideálnej teploty

S Loxone si môžete nastaviť teplotu v každej miestnosti individuálne tak, aby si váš domov automaticky udržiaval požadovanú teplotu, vďaka inteligentnému vykurovaniu a žalúziám. Nastavením požadovanej teploty na určitý čas zas zabezpečíte, že pri kúpaní Vášho bábätka bude teplota v kúpeľni či izbičke vyššia než v ostatných mietsnostiach bez toho aby ste sa tým museli každý deň zaťažovať.

loxone kid
(c) Loxone

Chcete sa dozvedieť viac? Napíšte nám alebo si dohodnite osobnú konzultáciu, u nás, v TOZO Gallery.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *