TOZO Gallery

Inteligentný dom bez internetu? S Loxone žiaden problém!

smarthome
(c) Loxone

Takmer všetky dostupné riešenia inteligentných domácností vyžaduje k svojmu fungovaiu internetové pripojenie. Loxone nie. Smart budovy využívajúce Loxone fungujú aj bez internetu.

 

Automatizácia bez internetu

V Loxone smart home je všetko riadené Miniserverom. Toto zelené srdce domu premieňa vstupy zo senzorov a tlačidiel na pokyny pre osvetlenie, kúrenie, žalúzie, zvuk atď.

Na to nie je potrebné žiadne internetové pripojenie. Ak sa teda sieť vo vašej ulici dočasne prepne do režimu offline, nie je v tom žiadny problém. Vaša inteligentná domácnosť Loxone bude naďalej fungovať ako zvyčajne.

A čo bezdrôtové komponenty?

Loxone ponúka širokú škálu bezdrôtových komponentov pre inteligentnú domácnosť. Medzi nimi napríklad Touch Air, Presence Detector Air a Smoke Detector Air. Tie ale nepoužívajú Wi-Fi ako väčsína podobných zariadení, ale našu vlastnú technológiu Air . Vďaka mesh sieti je možný veľký dosah a stabilná komunikácia medzi všetkými komponentmi. Aj bez Wi-Fi môžete mať svoj domov plne inteligentný.

Inteligentný dom bez internetu? S Loxone žiaden problém!
(c) Loxone

Žiadne cloudové úložisko pre väčšie súkromie!

Iné značky zamerané na integráciu inteligencie do domácností používajú internetové pripojenie na odosielanie vašich osobných údajov do cloudového úložiska. V Loxone sú všetky dáta uložené a spracované na lokálnom zariadení – Miniserveri. Všetky údaje preto zostávajú v dome. Takto Loxone chráni vaše súkromie.

(c) Loxone

Extra funkcie s pripojením na internet

Pripojením vášho inteligentného domu Loxone k internetu si užijete niekoľko funkcií navyše, ako napríklad:

  • Diaľkové ovládanie
  • E-mailové správy
  • Push notifikácie
  • Online údaje o počasí
  • Bezdrôtové aktualizácie

Aj napriek využívaniu online služieb sú vaše osobné údaje bezpečne skryté.  Na Loxone servery sa prenesú iba potrebné informácie, ako napríklad sériové číslo vášho zariadenia alebo IP adresa. Zvyšné osobné údaje sa neukladajú a zostávjú tak naďalej v bezpečí.

Chcete sa dozvedieť viac? Napíšte nám alebo si dohodnite osobnú konzultáciu, u nás, v TOZO Gallery.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *