TOZO Gallery

Track systémy – Ideálne riešenie osvetelnia nie len pre developerské projekty

track lištové systémy

Track lištové systémy sú neuveriteľne všestranná a flexibilná možnosť osvetlenia vášho domova či komerčných a administratívnych priestorov. Taktiež je to veľmi praktická záležitosť, ktorú využívame najmä v developerských projektoch či priestoroch kde z jedného vývodu potrebujete dostať veľkú intenzitu svetla.

Vďaka svojej flexibilite a jednoduchosti sa track systémy tešia veľkej popularite. Čo teda potrebujete vedieť o tomto type osvetlenia?

Keď hovoríme o lištovom osvetlení, máme na mysli druh osvetlenia, ktorý pozostáva zo série sveitidiel umiestnených na stropnej (zapustenej, prisadenej alebo závesnej) konštrukcií, zvyčajne vyrobenej z hliníka. Na tejto lište môžu byť pripevnené rôzne druhy svietidiel ako sú bodové spotlighty, reflektroy rôznych veľkostí, LED pásy či závesné dizajnovky. Lišty môžu byť viac či menej viditeľné, záleží to od zápustnosti, výšky profilu či farebného prevednia. 

track lištové systémy

Typy lištových systémov

  • 1-fázová lišta
  • 3-fázová lišta 
  • 48V magnetická lišta
1-fázová lišta

Najjednoduchším systémom je 1-fázová lišta 220 – 240V. Ovláda svetelné zdroje z jedného bodu a súčasne ich všetky zapína a vypína. Nie je teda možné samostane zapínať jednu časť lišty pričom iná časť zostane vypnutá. To je ideále riešnie pre kuchyne alebo chodby kde nepotrebujeme z intenzity svetla uberať alebo mu pridávať.

3-fázová lišta – individuálne ovádanie svietidiel

Chceli by ste ovládať každé svietidlo alebo časť svietidiel  samostatne? Potom odporúčame 3-fázové track systémy, kde sa bodové a závesné svietidlá pripájajú a ovládajú samostatne. Rozloženie je len Vás.

24/48V – magnetic track

Vďaka 48-voltovému systému je rovnomerné osvetlenie miestností, nastavenie svetelných nálad naozaj jednoduché. Vďaka magnetickému systému je tiež možné jednoducho nasunúť a vysunúť akékoľvek svietidlo. Tieto systémy poskytujú najširšiu škálu svietidiel. Vďaka tomu viete vytvoriť skvelú atmosféru v hoteloch, reštauráciách, baroch alebo obchodoch ale aj v súkromných rezidenciách. Jedinou nevýhodou je nutnosť driveru, ktorý je však kompenzovaný nízkym profilom prisadených líšt aj veľkou variabilitou svietidiel. 

https://thelamp.sk
1-fázová
https://thelamp.sk
3-fázová
48V

Výhody:

Všestrannosť

Track lištové systémy poskyujú obrovskú flexibilitu pri presúvaní jednotlivých svietidiel. Môžete ich nastaviť tak aby osvetľovali miesta či predmety, na ktoré chcete upriamiť pozornosť. Preto sú výbornou voľbou do galérií či obchodných prevádzok. 

track lištové systémy
Osvetlenie tmavých kútov

Ďalšou nepostrádateľnou výhodou je schopnosť dostať svetlo aj tam kde nie sú vyvedené káble. To sa stáva najmä v developerských projektoch, v ktorých sa dopredu nepozerá na rozmiestnenie nábytku. Track lištový systém umožňuje svetlo dostať do každého kúta miestnosti a dosiahnuť vieme tak rovnomerné osvetlenie aj veľkých priestorov.

track lištové systémy
Úspora miesta

Pridanie svietidiel na strop alebo steny vrámci lištového systému odstraňuje potrebu dodatočných lámp na dosvecovanie určitých priestorov. Vďaka tomu je miestnosť priestrannejšia a otvorenejšia. Preto je track vhodným riešením aj pre nehnutelnosti s menšou výmerou.

track lištové systémy

Track systémy sa skladajú z mnohých komponentov. Záleži koľko svetla potrebujeme dostať, či je potrebný driver, napojenie zo stredu alebo z boku, dĺžka líšt, ich skracovanie či nadpajánie. Preto lištové systémy navrhujeme na mieru každému zákazníkovi podľa typu priestoru. Ak máte záujem o návrh track systému neváhajte nás kontaktovať mailom, telefonicky alebo prídite osobne na náš showroom v TOZO Gallery v Nitre.

Kontakatný formulár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *