TOZO Gallery

Inteligentné zásuvky = komfort a energetická účinnosť

Inteligentné zásuvky sú čoraz viac obľúbené a to najmä preto, že umožňujú používateľom ovládať spotrebiče, ktoré sú do nich zapojené aj na diaľku. Taktiež viete pohodlne zistiť koľko energie spotrebuje zapojené zariadenie. Tieto atribúty poskytujú používateľom množstvo výhod:

– Pohodlie vďaka vzdialenému ovládaniu aj na ťažko dostupných miestach.

– Bezpečnosť a zabezpečenie, pretože zariadenia je možné kedykoľvek počas dňa skontrolovať a v prípade potreby okamžite vypnúť.

– Energetická účinnosť a centrálne monitorovanie spotreby energie poskytujú regulovanie spotreby a nákladov.

Ako fungujú inteligentné zásuvky?

Takéto inteligentné zásuvky sú navrhnuté tak, aby fungovali s tradičnými elektrickými zásuvkami. Fungujú na bezdrôtovom pripojení k sieťam, čo umožňuje priame, ale aj vzdialené ovládanie. Tak urobíte prostredníctvom aplikácií pre smartfóny alebo ovládača. Vo vnútri inteligentnej zásuvky je v podstate prepínač, ktorý sa zapína alebo vypína pomocou inteligentnej technológie rovnakým spôsobom, akým by používateľ tradične zapínal alebo vypínal klasickú zásuvku.

 

Môžu vám inteligentné zásuvky ušetriť peniaze?

Áno, inteligentné zásuvky majú veľký potenciál pomôcť vám ušetriť na nákladoch za energiu.

Môžu znížiť plytvanie energiou a znížiť účty identifikáciou spotrebičov, ktoré berú najvaic energie. Ide najmä o zariadenia v pohotovostnom režime.

Po integrácii do systému Loxone môžu tieto zástrčky fungovať v spolupráci s inými zariadeniami, ako je inteligentné osvetlenie alebo zónové vykurovanie. Tak môžeme vytvárať komplexné stratégie na úsporu energie. Napríklad podlahové lampy v obývačke sa automaticky vypnú, keď nikto nie je v miestnosti, alebo tlačiarne či počítače v kancelárii sa po pracovnej dobe automaticky vypínú, čo v konečnom dôsledku taktiež šetrí energiu.

(c) Loxone
Pozrime sa na skutočný príklad šetrenia nákladov:

Táto TV jednotka má pridanú inteligentnú zásuvku na monitorovanie pohotovostného režimu, aby ste videli, koľko energie sa míňa, keď používateľ nie je doma. Na televízor je pripojený inteligentný reproduktor, herná konzola, bezdrôtová Qi nabíjačka pre smartfón a smart hodinky. Všetky tieto zariadenia sú v čase vašej neprítomnosti v pohotovostnom režime. Nepoužívajú sa, no napriek tomu čerpajú energiu.

Zo snímok obrazovky vidíme, že pohotovostný výkon TV jednotky je 24 Wh a vidíme tiež, že používateľ tieto zariadenia v skutočnosti používa len 4 hodiny počas večera. To znamená, že zvyšných 20 hodín každý pracovný deň sa plytvá 24 W každú hodinu. A to je monitorovaná iba jedna zásuvka. Toto je skvelý príklad toho, ako môže Loxone toto plytvanie okamžite eliminovať.

(c) Loxone

Loxone Smart Socket Air

Smart Socket Air je v podstate prepínateľné relé založené na technológii Loxone Air. Jednou z jeho charakteristických vlastností je schopnosť poskytovať údaje o spotrebe energie pre akékoľvek zariadenie, ktoré je k nemu pripojené. To umožní sledovať, ktoré zariadenia alebo spotrebiče spotrebúvajú najviac energie.

Navyše, s inteligentnou automatizáciou od Loxone je možné Smart Socket Air naprogramovať tak, aby vypínal zariadenia, keď sa nepoužívajú. Napríklad keď nikto nie je doma alebo počas pracovného času. Tak sa zabezpečí, že elektrina bude spotrebovaná len keď je to potrebné. To má za následok významné úspory energie, a teda aj zníženie účtov za elektrinu v domácnosti aj administratívnych a komerčných priestoroch.

 
(c) Loxone
(c) Loxone
(c) Loxone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *