TOZO Gallery

AV Receiver alebo Sound Bar?

AV Receiver alebo Sound Bar?
AV Receiver alebo Sound Bar?

Čo je AV receiver a ako funguje?

Audio/Video prijímač (AVR) ovláda, čo vidíte na televízore a čo počujete z reproduktorov domáceho kina. Je to zariadenie, ktoré spravuje viacero zdrojov, ako je káblová televízia, Blu-Ray alebo DVD prehrávač, CD prehrávač, herné zariadenia alebo streamovacie služby. Váš AVR vám umožňuje bezproblémové pripojenie, prehrávanie a prepínanie medzi všetkými týmito zdrojmi. 

AV prijímač (AVR) ovláda audio a video vstupy a výstupy vášho systému domáceho kina. Umožňuje ich tak ovládať v jednom ľahko použiteľnom rozhraní. Vstupy pochádzajú zo zariadení, ktoré chcete pripojiť. Výstupom je video, ktoré vidíte na televízore, a zvuk, ktorý počujete v reproduktoroch. Keďže AVR riadia a spresňujú signály medzi zariadeniami, výrazne ovplyvňujú aj kvalitu obrazu a zvuku.

AV receiver s reproduktormi alebo SoundBar?

Ak hľadáte najkvalitnejší priestorový alebo 3D audio zážitok a nie je pre Vás problém káblovo natiahnuť stropné, nástenné a stojanové reproduktory, AV prijímač (AVR) je pre Vás pravdepodobne tým správnym riešením. Ak hľadáte jednoduchšie riešenie domáceho kina, ktoré vylepší zvuk vášho televízora bez vedenia káblov k externým reproduktorom, správnou voľbou bude SoundBar.

Výber AV receiveru záleží od veľkosti Vášho priestoru, počtu zariadení a reproduktorov, ktoré chcete mať pripojené a ktoré funkcie chcete využívať. Niektoré funkcie ako napríklad Dolby Atmos alebo IMAX Enhanced ponúkajú “obklopovanie” zvukom, Sů vhodné do väčších priestorov, aby bol priestor primerane vyplnený zvukom. Samozrejme treba zvážiť aj to, koľko ste do receiveru ochotný investovať.

AV Receiver alebo Sound Bar?
AV Receiver alebo Sound Bar?

Najlepší AV receiver je ten, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám. Vyberte si taký, ktorý má dostatok kanálov, požadovaný výkon a hodí sa do Vášho priestoru. Mali by ste si vybrať produkt od overenej značky, ktorá poskytuje kvalitu a dobrý zákaznícky servis. Preto u nás v TOZO odporúčame Receivery od značky Denon s dlhoročnou tradíciou.

Stále neviete, či siahnuť po Soundbare alebo Receivere s reproroduktormi v TOZO Vám radi poradíme pri odbornej konzultácií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *